RING med blandslipad safir samt briljantslipade diamanter.

Safir ca 3,09 ct och diamanter, totalt ca 1,30 ct enligt uppgifter. Guldsmeden Manuel, 2008, 18K vitguld. Storlek 16,5/52. Totalvikt ca 13 g. Etui och intyg medföljer.

Bruksslitage, mindre repor.

Utropspris
20 000 SEK