Skiktlimmad björk. Tre karmstolar med sitthöjd ca 27 samt ett bord längd ca 40, bredd ca 33, höjd ca 43 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Repor. Mindre fanerskador. Fläckar.