BORD, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Skiva fanerat med mahogny. Ben i mörkbetsad bok. Tre illäggsskivor längd 55 cm vardera. Bordets längd 200 cm. Bredd 110 cm. Höjd 74 cm.

Slitage. Ytligare repor. Smärre fläckar. Märken. Ett benavslut i mässing saknas.

Utropspris
6 000 SEK