SKRIVBORD och STOL, Danmark, 1900-talets mitt/andra hälft.
Teak. Fristående. Rektangulär skiva, i sidorna två hurtsar med vardera tre lådor. Längd 130, bredd 70, höjd 73 cm.
Stolen med rundad rygg och sits i svart galon. Nyckel finns.
Bruksslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.