VÄSKA

"Birkin", Hermés, 2004.

Potiron Clemance med orangea stickningar, beslag i palladium behandlat metall. Stämpelmärkt "HERMÈS-PARIS MADE IN FRANCE". Spänne märkt: "HERMÈS-PARIS " samt artisanstämplar "4A" och årsstämpel, "H" i kvadrat. Lås och nyckelhållare med nycklar medföljer. Fodrad med matchande skinn, invändigt två fack varav ett med dragkedja. Ca 35 x 19 x 26 cm. Dustbag medföljer.

Konditionsrapport

Smärre bruksslitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - V35

Kontakta ansvarig katalogiserare

Marcus Nilsson

Marcus Nilsson
Ansvarig specialist fashion och Chef Kundservice

+46 (0)739 - 17 04 44
marcus.nilsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i My Bukowskis.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 85 000 SEK

    Slutpris

    76 000
    7 969 EUR
    9 369 USD

    Budhistorik (8 bud)
    4A17 aug 11:1076000SEK
    617 aug 11:1074000SEK
    4A12 aug 12:3372000SEK
    Acceptpris på 68 000 SEK uppnåddes