THANGKA, färg på duk. Sinotibetansk, 1900-tal.

Föreställandes buddha, omgiven av de fem dhyanibuddhorna. Bildmått 52x61 cm. Total mått 81x100 cm

Slitage. Veck. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK