SÄNGBORD/SIDOBORD, ett par, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.

Fanerade med mahogny. Beslag i gulmetall. Skivor med läder. Två lådor vardera. Längd 46 cm, bredd 40 cm, höjd 50 cm.

Bruksskick. Lagning på ett hörn. Märken, repor och skav.

Utropspris
2 000 SEK