SPEGEL MED KONSOLBORD, 1800-talets andra hälft.

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön med putto. Dekor av bladverk. Fasettslipat glas. Spegelns mått 168 x 75 cm. Bord med dekor av bladverk. skiva av marmor. Bredd 75, djup 31, höjd 79 cm.

Slitage. Repor. Dekorbortfall. Delvis senare bronsering. Torrsprickor. Renoverad. Lagningar.

Utropspris
5 000 SEK