SIDOBORD, s k karusellbord, 190-talets andra hälft.

Fanerat med mahogny. Snurrbar skiva. Åtta lådor i sarg. Fyrdelad pelarfot med hjul. Diameter 65 cm, höjd 72 cm.

Bruksskick. Krackelyrer och bortfall i lacken. Repor och märken. Något snett.

Utropspris
1 500 SEK