Eduard Wiiralt

(Estland, 1898-1954)
Eduard Wiiralt
(Estland, 1898-1954)

EDUARD WIIRALT, MAPP, 18 offset-tryck, Bergendahls, Göteborg 1954.

"Eesti Kunst MCMLIV".
18 monterade blad i olika storlekar.
Mappens storlek 41 x 30 cm.

Smärre slitage. Monteringskartong med gulnad. Mapp med skador.

Konstnär

Utropspris
400 EUR