BORDLAMPA/VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.

I famillerose färger och celadonglasyr, med motiv av fågel och växtligheter, höjd på vas, exklusive lampa 33 cm

Slitage, borrad, lagning. Ej funktionstestad. Ej examinerad på insidan.

Utropspris
1 500 SEK