VÄGGPLAKETT, 1800-tal.

VÄGGPLAKETT, 1800-tal.

Ram i mässingsplåt med reliefdekor. Plakett i keramik med dekor av jaktsällskap i mitt. Diameter 49 cm.

Bruksskick. Fästen saknas delvis till keramikplakett, något löst sittande. Mindre nagg, fläckar och färgbortfall. Bucklor.

Utropspris
1 500 SEK