SKÅL, silver, V. Christensen, Köpenhamn. Vikt ca 357 g.

Rund from uppburen på fyra fötter. Förgylld på insidan. Diameter 16,5 cm. Höjd 7 cm.

Obetydligt ytslitage.

Utropspris
2 500 SEK