Förkromat ramverk, gråblå skinnklädsel. Den ena bär tillverkarens etikett. Bredd 82 cm, sitthöjd ca 44 cm, rygghöjd 73 cm.
Klädseln med ställvis omfattande slitage, märken, repor och enstaka fläckar.