SYBORD, porslinsplatta stämplad Gesetzlich Geschützt, 1800-talets slut.

Svartmålat trä med mässingsdekorationer. Ovala dekorplattans storlek 21 x 28 cm. Tygklädd insida. Totalhöjd 80,5 cm.

Fack för verktyg saknas. Lösa delar. Torrsprickor. Slitage, kantskador. Färgbortfall. Smärre lagningar. Nyckel saknas.

Utropspris
200 EUR