SKÅP, barnmöbel, Gustaviansk stil, omkring 1800-talets mitt.

Dörrpar med räfflade speglar. Under utdragslådor. Senare målad samt med senare bronsering. Bredd ca 43, djup ca 20, höjd ca 87 cm.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Torrsprickor. Senare målning.

Utropspris
3 000 SEK