KOPPARBALJA PÅ BENSTÄLLNING, 1800-tal.

Oval form med handtag vid vardera kortände. På senare benställning av järn. Längd ca 73, bredd ca 54, höjd inklusive benställning ca 57 cm.

Bruks- och och åldersbetingat slitage. Benställning senare. Repor. Märken. Bucklor. Fläckar.

Utropspris
1 500 SEK