BIBLIOTEKSBORD

Louis XVI stil, 1900-talets början.

Förgyllt, rektangulär delvis läderklädd klädd skiva, sarg med dekor av palmetter, kannelerade bladhölstrade ben, längd 150, bredd 80, höjd 75 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. Smärre fläckar. Repor. Skador. Renoverad.

Proveniens
Ekehem, Skåne.
Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - P1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Patrik Ljungcrantz

Patrik Ljungcrantz

+46-767 810613
patrik.ljungcrantz@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    6 100
    639 EUR
    763 USD

    Budhistorik (30 bud)
    313 sep 20:086100SEK
    9A13 sep 20:085900SEK
    9A13 sep 20:085755SEK