Fanerad med mahogny. Lös och fällbar skiva ovan. Under en filtbeklädd spelplan. Längd ca 88, bredd ca 43 (+43), höjd ca 76-77 cm.
Bruks- och åldersbetingat slitage. Fanerskador. Förstärkningar/ Renoverad.