SKRIVBORD, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Intarsiadekor av girlander. Beslag av mässing. Klädd skrivskiva. Tre lådor. Längd 145, bredd 78, höjd 76 cm. Nyckel finns.

Slitage. Repor. Smärre fanerskador. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK