KAFFESERVIS, 34 delar, porslin, Royal Copenhagen, 1900-tal.

Sex assietter (910/1625), sex mindre assietter (910/1676), ett par ljusstakar (910/1711), kaffekanna, (910/1794), vas (910/1803), gräddkanna (910/1536), sockerskål med lock (910/1865), två mindre skålfat (otydlig numrering 910/1805?), kakfat på fot (910/1532), lövformat uppläggningsfat (910/1866) samt tolv kaffekoppar med fat (910/1870).

Sockerskål andrasortering med nagg. Kantnagg på kaffekopp. Bruksslitage.

Utropspris
2 000 SEK