JARDINJÄR, mässing, 1800-talets mitt.

Dekor av stiliserat bladverk. Fyra ben. Ringhänklar med lejon maskaroner. Höjd 15. Längd 28 cm.

Bruksslitage. Några bucklor. Insida med beläggning.

Utropspris
1 500 SEK