YTTERFODER, mässing, 1800-talets mitt.

Insats av zink. Dekor av bladverk. Ringhänklar med lejonmaskaroner. På tre tassfötter. Höjd 12 cm.

Bruksslitage. Några lagningar. Insats med skador.

Utropspris
1 500 SEK