BORDSUR, sten. 1900-talets början.

Rak form i olika stenarter. Emaljerad boett med ram av mässing. Nyckel och pendel medföljer. Längd 24 cm, bredd 14, höjd 25 cm. Nyckel finns.

Slitage. Ej funktionstestad. Smärre nagg. Nyckel finns.

Utropspris
1 500 SEK
Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
Specialist klassisk konst
+46 (0)721 428 962

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13