SKRIVBORD

England, 1900-talets början.

Fanerad med mahogny. Åtta lådor. Skinnklädd skiva. Längd 122, bredd 61, höjd 74 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Slitage. Repor. Fläckar. Fanerskador.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - H31

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    4 400
    457 EUR
    539 USD

    Budhistorik (28 bud)
    5 8 okt 11:514400SEK
    2 8 okt 11:354200SEK
    5A 7 okt 21:524000SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes