BESTICK, 134 delar, nysilver, "Olga", G. Sandberg, 1900-tal.

18 matgafflar. Längd 21,5 cm.
Tolv matknivar. Längd 26 cm.
Tolv matskedar. Längd 22,5 cm.
Tolv bordsknivar. Längd 22 cm.
Tolv bordgafflar. Längd 18,5 cm.
Tolv bordsskedar. Längd 19 cm.
14 fiskgafflar. Längd 18,5 cm.
14 fiskknivar. Längd 20 cm.
18 smörgåsgafflar. Längd 15 cm.
Åtta smörgåsknivar. Längd 18 cm.
En sockerruska. Längd 22 cm.
En ostkniv. Längd 23 cm.

Bruksslitage. Gravyrer.

Utropspris
1 500 SEK