YRJÖ KUKKAPURO

STOLAR, ett par, A-500, Avarte. Modellen formgiven 1985.

Svart konstläder, metallrör och svartlackerad björkfaner. Sitthöjd 52 cm, bredd 56 cm, totalhöjd 97 cm. Bär tillverkarens etikett.

Konditionsrapport

Den ena är något vinglig, saknar två skruvar under sitsen. Klädseln med slitage och skador. Armlänen slitna, påmålning.

Placering
Stora Robertsgatan 4, 00120 Helsingfors - N1

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 300 EUR

    Slutpris

    120
    EUR
    1 144 SEK
    143 USD

    Budhistorik (3 bud)
    321 sep 20:06120EUR
    214 sep 19:41110EUR
    113 sep 22:47100EUR