Design
959068

TORE AHLSÉN, plafond, "Pia", 1950 / 70-tal. Höjd ca 30 cm.

Stommen av metall samt skärm av ljus delvis genombruten textil. Med tre ljuskällor. Diameter ca 78 cm.

Bruksslitage. Några fläckar. Några mindre skador vid tyget samt lagningar. Ej funktionstestad.

Utropspris
2 000 SEK