KAFFEKVARN, Ystad, omkring sekelskiftet 1900.

Stomme av järn med koppartratt och handtag av trä. Målad dekor och märkt "A. BOL. A.G LINDGREN YSTAD". Längd 43, bredd 53, höjd 66 cm.

Slitage. Skador, bucklor. Rostangrepp.

Utropspris
3 000 SEK