Mahogny. En hylla. Genombruten dekor på sidor. Skiva med blomsterdekoration. Hjultrissor. Längd 72. Bredd 48 cm. Höjd 71 cm.
Slitage i skiva. Smärre märken och rispor. Smärre fanerbortfall upptill.