BORD, England, tidigt 1900-tal, etikettmärkt.

Mahogny. En hylla. Genombruten dekor på sidor. Skiva med blomsterdekoration. Hjultrissor. Längd 72. Bredd 48 cm. Höjd 71 cm.

Slitage i skiva. Smärre märken och rispor. Smärre fanerbortfall upptill.

Utropspris
3 000 SEK