KONSOLBORD, empire, 1800-talets första hälft.

Målat förgyllt och bronserat. Marmorerad sockel. Skuren dekor. Bredd 94, djup 48, höjd 75 cm.

Slitage. Delvis senare målning. Repor. Torrsprickor. Märken. Smärre färgbortfall.

Utropspris
8 000 SEK