Portalur. Intarsiadekor av blomster, urhus uppburet av kolonner med kapitäl och bas i mässing, urtavla med ram av mässing, pendel i lyrform. Höjd ca 54 cm.
Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestad.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.