SKRIVBORD, 1900-talets början.

Målat. Uppsats med dörr och bakomliggande förvaring. Tre lådor. Tre beslag medföljer. Beslag av mässing. Längd 106, bredd 63, höjd 120 cm.

Två lås saknas. Slitage. Senare målning. Färgbortfall. Torrsprickor. Lös skiva. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK