Med två marmorsorter i grönt- resp. rödgulspräckligt. Två ben i vit marmor i rokokoform. Längd 116, bredd 59, höjd 3,5 cm.
Nagg. Lagningar. Borrhål undertill. Omarbetad. Kompletterad.