Läderklätt skrin, med speldosa och mässingsbeslag. Höjd 17 cm. Skrin med samling visitkort och fotografier, bla Arosenius, von Rosen, Beskow, Montelius, Gahn, Carl Flygare m fl. Höjd 14 cm.
SKador. Slitage. Nyckel saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.