ROTSKULPTUR

Trä. Qingdynastin, 1800-tal.

Stående figur föreställande Laotze bärandes på en persika och med sin karaktäristiska käpp i handen. Höjd 32 cm.

Konditionsrapport

Skador, lagad.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L19

Kontakta ansvarig katalogiserare

Cecilia Nordström

Cecilia Nordström
Ansvarig specialist Asiatisk keramik och konsthantverk

+46-73-940 08 02
cecilia.nordstrom@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    306 EUR
    370 USD

    Budhistorik (6 bud)
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes