Kladborste, G. Folcker, Sthlm, 1830
Nålfat, OW Kjellberg, Västerås, c.1860.
Tesil, förgylld, Sverige, 1848.
Tesil på ben, S. Westerstråhle, Sthlm, 1806.
Mustach borste, A Lundqvist, Sthlm, 1854.
Sked filigran, ostämplad.
Smärre skador och lagningar.