SAMLING KNIVAR, sex st, olika modeller, 1800-/1900-tal.

Kniv, Eskilstuna, metall slida, längd 24 cm. Tre mindre knivar, Finland, längd 11 - 14 cm. Två fickknivar, ben, längd 9 och 10 cm.

Bruksslitage. Sprickor. Några anlupna.

Utropspris
1 500 SEK