BORD/SOFFBORD, etikettmärkt BC möbler, Vejle, Danmark 1900-talets andra hälft.

Teak och valnöt. Rektangulär skiva, underrede med snedställda ben, kopplade med tidningshylla. Längd 123, bredd 54, höjd 53 cm. Transformerbart till bord med två utdragbara längsgående skivor samt höjbar skiva, längd 123, bredd 90, höjd 66 cm.

Skivan med repor. Slitage, smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

306. Marie-Louise Ekman, Utan titel.
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
Budhistorik
Fair warning
Fair warning
Fair warning
20 000

ditt bud
19 000

ditt bud
18 000

ditt bud
17 000

ditt bud
Aktuellt bud:
20 000 SEK