SOFFA, BORD SAMT FÅTÖLJER, ett par, rokokostil, 1900-talets andra hälft.

Stomme av betsad bok. Skuren dekor. Fast stoppad rygg, lösa plymåer i sits. Sitthöjd ca 42 cm. Soffans längd 203 cm. Bordets diameter 91, höjd 61 cm.

Slitage. Repor. Ställvis blekt. Märken. Fläckar.

Utropspris
4 000 SEK