Målade och bronserade. Skuren dekor. Bord med tre iläggsskivor à 30 cm vardera. Bordets diameter 115, höjd 74 cm. Stolar med genombruten rygg med balusterbricka. lös toppad sits. Sitthöjd ca 43 cm.
Slitage. Repor. Fläckar. Torrsprickor. Torkad stoppning.