Stomme i mässing. Behängd med olikformade prismor. Fem ljusarmar samt sex elektriska ljuspunkter.
Bruksskick. Delar av plymen upptill saknas. Nagg. Delvis senare ståltråd till prismornas fästen. Ej funktionstestad.