GLASSERVIS, 82 delar, "Joel", Kosta, 1920-/30-tal.

Pantograferad dekor. Elva rödvinsglas, tolv vitvinsglas, tolv grogglas, tolv sherryglas, elva likörglas, tolv snapsglas samt tolv selterglas. Höjd ca 9 - 14 cm.

Smärre tillverkningsdefekter. Ca tre delar med fotnagg.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

394. Sheila Hicks, "Quipo 14B".
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
Budhistorik
400 000

ditt bud
390 000

ditt bud
380 000

ditt bud
370 000

ditt bud
Aktuellt bud:
400 000 SEK