GLASSERVIS

82 delar, "Joel", Kosta, 1920-/30-tal.

Pantograferad dekor. Elva rödvinsglas, tolv vitvinsglas, tolv grogglas, tolv sherryglas, elva likörglas, tolv snapsglas samt tolv selterglas. Höjd ca 9 - 14 cm.

Konditionsrapport

Smärre tillverkningsdefekter. Ca tre delar med fotnagg.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V13

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 4 000 SEK

    Slutpris

    2 700
    280 EUR
    331 USD

    Budhistorik (7 bud)
    612 okt 19:362700SEK
    5A12 okt 19:362500SEK
    512 okt 19:212000SEK
    Acceptpris på 2 000 SEK uppnåddes