SKÅL

Porslin, Japan, omkring sekelskiftet 1900.

Dekor i underglasyrblått av fiskar. Diameter 19,5 cm.

Konditionsrapport

Flertalet kantnagg. Bruksslitage. Sprickor.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - V9

Kontakta ansvarig katalogiserare

Emma Svahn

Göteborg

Emma Svahn

+46-767 781044
emma.svahn@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    2 001
    208 EUR
    246 USD

    Budhistorik (24 bud)
    5A18 okt 22:172001SEK
    418 okt 22:172000SEK
    518 okt 22:171602SEK