SKÅP, 1800-talets början samt omkring år 1900.

Över- och underdel med dörrpar. Underdelen (från omkring år 1900) låst. Överdelen (från tidigt 1800-tal) med bakomvarande hyllplan. Bär datum 1809. Bredd ca 103, djup ca 50, höjd ca 170 cm. Nyckel finns.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Kompletterad. Renoverad. Senare målning. Torrsprickor. Underdel låst.

Utropspris
2 000 SEK