Design
971559

JOHAN PETTER JOHANSSON, industrilampa, triplex-pendel, 1930 / 40-tal.

Lackerad metall. Fästet av gjutjärn. Med en senare glönlackerad skärm. Delvis ställbar. Totallängd inklusive skärm ca 90 + 84 cm. Nydragen el.

Bruks- och åldersbetingat slitage. Färgbortfall. Märken. Ej funktionstestad. Kompletterad med senare skärm.

Utropspris
4 000 SEK