VAS, porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Hexagonal form. Polykrom dekor med fågel, blommor, bladverk och kalligrafi. Höjd 33,5 cm.

En aning vinglig. Spår av etikett. Omärkbara sprickor. Smärre slitage.

Utropspris
150 EUR