VAS

Porslin, Kina, 1900-talets första hälft.

Hexagonal form. Polykrom dekor med fågel, blommor, bladverk och kalligrafi. Höjd 33,5 cm.

Konditionsrapport

En aning vinglig. Spår av etikett. Omärkbara sprickor. Smärre slitage.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anja Lehtovuori

Anja Lehtovuori

anja.lehtovuori@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 150 EUR

    Slutpris

    131
    EUR
    1 310 SEK
    161 USD

    Budhistorik (8 bud)
    512 feb 15:13131EUR
    4A12 feb 15:13121EUR
    412 feb 14:0665EUR