BORDSPENDYL, Louis Seize, 1800-talets början.

Vit marmor. Dekor av runda medaljonger. Det förgyllda urhuset uppbyggt på två kolonner. Krönt av urna. Pendel. Höjd 39 cm.

Ej funktionstestad. Ytskikt med slitage. Några dekorelement saknas. Nagg.

Utropspris
2 000 SEK