MEDALJER, 4 st, Österrike-Ungern, 1900-talets första hälft.

För förtjänster i första världskriget. a) Förtjänstkorset i guld, förgylld brons och emalj, stämplad Wilh. Kunz Wien, i originaletui b) Röda korsets förtjänstkors, silver och emalj, G.A. Scheid, i originaletui c) Bronsmedalj för tapperhet d) Världskrigets ärekors 1914-1918.

Smärre slitage och emaljskador

Utropspris
300 EUR