BORDSPENDYL

Empirstil, Frankrike 1870-1890.

Svart marmor, förgyllda och patinerade mässingsdetaljer. Urtavlan märkt med kyrilliska bokstäver G. Moser, slipat glas. Bredd 31 cm, djup 16 cm, höjd 38 cm. Stämplat "Vincenti & Cie Médaille D' Argent 1855".
Med pendel.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Flertalet kantnagg. Fläckar. Plakett framtill saknas, hål. Nycklar saknas.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Nan Jarjis

Nan Jarjis

nan.jarjis@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 400 EUR

    Slutpris

    520
    EUR
    5 346 SEK
    619 USD

    Budhistorik (26 bud)
    1A18 maj 13:31520EUR
    418 maj 13:31500EUR
    1A18 maj 13:30480EUR
    Acceptpris på 200 EUR uppnåddes